Stačí jen pochopit a uvěřit...

Disturbed

4. září 2011 v 20:02 | I'm your fear! |  O Metalu
Co se mi vybaví, když se řekne Disturbed? I když o hodině ájiny na mě učitelkA řve: "You are disturbing a lession, be quit!"? Samozřejmě, kapela s neuvěřitelným potenciálem, pak ten dokonalý hlas Davida Draimana a v neposlední řadě maskot kapely The Guy, tak asi nastal čas, abych o nich něco napsala, což?
Prosím, uvádějte zdroj, protože všechno je z mojí kebule a to co je okopčený tak to píšu jako citaci tedy v uvozovkách a nebo alespoň odkud čerpám, je to takovej blbej zvyk, ale když člověk nechce mít problémy, je to tak nejlepší. A samozřejmě tomu věnuju i nějaký ten čas, takže myslím, že by neměl být problém, napsat: Článek je ze stránky metal4liven4ever. Dík, pokud jste si to přečetli, pokud ne, tak to nemělo smysl psát.
Tak jdem na ty Disturbed, non? :DD

Všechno to začalo roku 1994 v USA, přesněji pak v hlavním městě Chicaga, Illinoi, kde čtyči chlápci založili kapelu pod hlavičkou "Brawl", nedá se říct, že kapela by zklízela nějaký světový úspěch, byla to prostě jen další americké partička pohrávající po různých klubech. V té době Brawl měli i jiného zpěváka, uvádí se jistý Erich Awalt. Osobně jsem toto jméno slyšela pouze ve spojení s kapelou Brawl a abych přiznala barvu, nevím ani co v té době hráli, ale to není postatné, protože éra Brawl končí záhy, Erich po nahrání první demo neharávky, která snad ani nespatřila světlo světa, opouští kapelu a přenechává post zpěváka volný. Kapela byla zjevně v koncích, protože si podávají inzerát do místních novin a hledají alespoň přiměřenou náhradu na volný post.
Ale inzerát se jim vyplatil a to hodně! Brzo jim příjde odpověď od nějakého Davida Draimana, velmi důležité jméno na dnešní metalové scéně, že to s nimi zkusí, hoši se několikrát sejdou, provádí zvukové zkoušky, ale obávám se, že volba byla jasná neuvěřitelný hlasový potenciál a obrovské neupiratelné charisma dělá z Davida horkého adepta, Draiman se brzy stává součástí kapely, která se roku 1996, na znamení nového začátku přejmenovává z Brawl na DISTURBED. Nebo-li přeloženo do češtiny porucha, zjevně již v té době David věděl, že jeho texty nebou o tom, jak se dva lidi vodí za ručičku.

Ihned po Davidově příchodu se kapela pouští do práce, aby se mohli dostat do podvědomí šíršího publika proto koncertují po klubech posílají nahrávky do různých vydavatelství a jejich úsilí se vyplací, když jim jednoho dne odepíšou z labelu Giant Records a dostanou smlouvu na desku. To byl asi zásadní krok kapely a velké štěstí pro vydavatele, protože roku 2000 vydávají Disturbed CD, které nese čtyřnásobnou platinovou desku, tzn. že si desku koupilo více jak čtyři miliony lidí a to pouze ve Spojených Státech ve světových žebříčcích se deska umístila na 6. místě žebříčku Billboard, a cože to je vlastně za desku? První studiové album kapely se jmenuje The Sickness- Zvrácenost a obsahuje ihned první a zároveň i jeden z největších hitů kapely: Down With Sicness.
Davidův neuvěřitelný vokál, který sráží nejednoho posluchače doslova na kolena a když se navíc vezme v potaz, že Davidův hlas je na albech i na živo téměř úplně identický musí člověk, ač chce nebo ne, smeknout klobouk, jak nejníž to jde. The Sicness vytvořilo neuvěřitelné inferno v řadách posluchačů tenkrát velmi proslaveného nu-metalu, v té době jsou KoRn na vrcholu slávy a SlipKnoT se v popularitě šplhají ihned za nimi. A na tohle pole vlétli Disturbed se svým pojetím nové vlny Metalu, když se kouknete na překlad písně KoRn, řeknete si: " Jo, zajímavý." A víc to neřešíte, u SlipKnoT si možná řeknete: "Zajímavá myšlenka, takhle jsem nad tím nepřemýšlel." A opět pustíte ten text z hlavy, ale v obou případech vám zůstane v hlavě melodie.
A to je to, co Disturbed mění, podle mě, do té doby nikdo nijak pořádně neřešil texty, samozřejmě, názvy písní a alb se hlídají, to by mohl Dee Snider z Twisted Sister vyprávět, ale ani rada PMRC neřešila vnitřní sklabu písně. To se nedá říci o písních od Nu-metalistů Disturbed, každá část textu vás přiměje zamyslet se nad životem, co vedete, nad tím, jací jsou lidé, ti politici, jestli by se nedalo změnit něco s vysokým počtem sebevražd mladých lidí, jestli jsou potraty správná věc, a jak je na posledním albu Asylum, jestli je tohle opravdu jejiná cesta ke smrti lidstva, níčení vlastní planety. Vše co Draiman kdy napsal a zazpíval ve mě osobně vyvolává veliké debaty, a to v mých očích z Davida Draimana dělá velmi iteligentního a chápajícího člověka, kterým Draiman opravdu je. Disturbed jsou náhle velmi populární a proto se není co divit, že jim posluchači zobou z ruky, ikdyž se jedná po fanoušky Marilina Mansona a Disturbed jsou pouze v roli předskokanů.
Slávy si ale Disturbed moc neužívají a vrací se do studia, aby vytvořili nástupce velice kvalitního alba a ten nástupce vznikne! Píše se rok 2002 a na pulty, a tím pádem i na internet, se dostává nahrávka Believe- Věřit. Placka se téměř okamžitě objevuje na první příčce Billboard 200 a v americe dvojnásobně platinová, ovšem, není se co divit, album si proráží cestu nekompromisními písněmi i textem, sice se už na placce nevyskytuje nu-metal, ale naopak kvalitní a velmi dobře provedený Hard Rock smíchaný s alternativním metalem, které jakožto žánry byly vždy velmi populární a popularitu si užívají i dnes. David se opět nerozpakuje řešit problémy, do kterým se ostatní vyhýbají jako čerti kříže, řeší otázky osudu, k písni Prayer byl dokonce natočen velice kvalitní klip, ale někerým přišlo, že má spojitost s jedenáctým zářím, kdy byl proveden teroristický útok na americká Dvojčata, proto byl brzy stažen z něterých televizních stanic, někdo prostě nechápe spojitosti...
S tímto albem se Disturbed dostávají na Ozzfest, po ukončení festivalové šňůry v roce 2003 odchází z kapely basák, prý kvůli osobním neshodám a je nahrazen jiným: Johny Moyerem.
V nové sestavě se Disturbed vrací do studia a azčínají s nahráváním nové desky: Ten Thousand Firsts, samotný proces nahrávání byl ale velmi krátký (zhruba čtyři měsíce!) a na obalu desky se poprvé objevuje maskot kapely: The Guy.
Deska má neuvěřitelný úspěch, to že se desky kapely objevují na první příčce Billboard 200 je už povinností, ale aby se desky během prvního prodejního týdne legálně prodalo pře 200 tisíc kusů, tomu se říká úspěch a tahoun.
Tohle album je poněkud agresivnější než předchozí dvě. Zaprvé z textových důvodů: Většina z písní je míněna protiválečně a válka je téma, které pořebuje trochu přitvrdit, dále je to album plné Davidových pocitů, a hlavně je album mířeno proti korupcí prolezlým ne jen americkým politikům, skvělým příkladem buď píseň Land Of Confusion a její velmi povedený klip.
Znovu se jede turné a Disturbed brzo pracují na novém materiálu pro novou placku, vystřídali společnost a mění se i jejich působiště, z rodného Illinoi se Disturbed přesouvají do L.A., kde úspěšně dokončují nové, velmi temné album: Indestructible (Nezničitelný) na albu je opět pociťovat lehký náznak Nu-metalu, ovšem to kapele nebrání, aby se opět vyšvyhla na první příčku Billboard a dostala se mezi nejvíce oceňované rock/metalové kapely historie. Ihned se stává platinovou a Disturbed mohou slavit další úspěch nad svým fylozofickými texty ze kterých bych vyzvedla Inside The Fire o sebevraždách, kterým by se dalo předcházet a Draiman to moc dobře ví, protože stejně jako v klipu, který byl později kvůli cenzuře upraven, i on našel svou bývalou přítelkyni mrtvou a proto na začátku oficiálního klipu vyzívá posluchače, aby pokud vědí o někom, kdo má problémy s depresemi, nebo pokud oni sami mají problém, ať neváhají a volají na americkou obdobu linky bezpečí, protože ne jen oni mají ten problém.
Disturbed zjevně nejsou z těch, kteří by zaháleli a tak se po krátké pauze vracejí do Chicaga a starého nahrávacího studia, kde začínají s nahráváním alba Asylum. Světlo světa toto album spatřilo 31.srpna 2010 a opět se objevilo na první příčce Billboard 200 tím pádem už po čtvrté v řadě a Disturbed se opět můou radovat z obrovského úspěchu, které album sklízí!
Album bych zařadila, ať už po textové, či hudební stránce mezi nejemnější, jaké kdy kapela vydala, texty opět vypovídají o Davidovích pocitech například My Child se obrací k době, kdy Davidova manželka porodila mrtvé dítě, Another Way To Die zase popisuje jak jedni lidé žijí v blahobytu a využívají vzácnou ropu, zatímco jiní za jejich přepich platí ať už tím, že jsou na kost vyhublí, žíznivý nebo, že vůbec nepoznali co to je: Žít, nebo píseň The Animal snad ani po shlédnutí klipu nepotřebuje vysvětlení.
Distrurbed vyráží na turné, které ale nedokončí... Během srpna 2011 David Draiman vyhlašuje, že kapela si dává pauzu na dobu neurčitou, nevyvrátil ani fakt, že by kapela mohla na vždy ukončit svou velmi úspěšnou kariéru z důvodu, že nikoho z kapelu již nebaví veškerá komerce kolem jejich fungování a to, že lidi na které se spolhali hází jejich label jednoho po druhém přes palubu. Všechno to dává smysl s ohledem na to čím Disturbed ve svých písních opovrhují.
Osobně doufám, že kapela se brzy dá znovu dohomady, protože kapel jako jsou Chicágští Disturbde, je a bude vždycky málo!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 trasher trasher | 21. května 2013 v 23:04 | Reagovat

Hezky napsaný, já teda od nich znám zatím jenom pár songů. ale co jsem si to přečet.
tak se na ně zaměřím trochu víc...

2 Smithk37 Smithk37 | E-mail | Web | 14. června 2014 v 6:57 | Reagovat

There is numerous separate years Los angeles Weight reduction eating plan with each a person can be a necessity. The pioneer part can be your original obtaining rid of belonging towards the extra pounds. la weight loss abfaegdakbfkeced

3 Pharma571 Pharma571 | E-mail | Web | 17. června 2014 v 12:59 | Reagovat

Very nice site! <a href="http://yieapxo2.com/qoqsrx/1.html">cheap goods</a>

4 Pharmd627 Pharmd627 | E-mail | Web | 17. června 2014 v 13:01 | Reagovat

Very nice site!

5 generic generic | E-mail | Web | 19. června 2014 v 12:35 | Reagovat

Hello!

6 Smithb34 Smithb34 | E-mail | Web | 28. října 2014 v 1:32 | Reagovat

I went over this site and I conceive you have a lot of wonderful information, bookmarked . cekddbaadeaedddg

7 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 21. května 2016 v 0:50 | Reagovat

I like the helpful information you provide in your articles. Ill bookmark your weblog and check again here regularly. I'm quite certain I will learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!

8 cialis cialis | E-mail | Web | 5. srpna 2016 v 17:25 | Reagovat

What's Happening i'm new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute &amp help other users like its helped me. Good job.

9 with with | E-mail | Web | 5. srpna 2016 v 21:29 | Reagovat

Woah! I'm really loving the templatetheme of this website. It's simple, yet effective. A lot of times it's hard to get that perfect balance between usability and visual appeal. I must say you have done a great job with this. In addition, the blog loads super quick for me on Firefox. Excellent Blog!

10 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 7:53 | Reagovat

plus offering extras which can announce this kind of the main benefit of the skepticism.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama